Yoga
DERSLERİ

Yoga nedir?

 

Yoga bir arayış yoludur.

Gerçek benliğimiz olan evimize dönüş yoludur.

 

~

 

Yoga bedenin, ruhun ve zihnin birleşmesidir.

 

«Yoga» sözcük anlamıyla «bağlamak – birleştirmek» demektir.

 Burada birleşen kişisel benlik ve evrensel benliğin birleşmesidir

 

Yoga öğrenmek, bedenimize ve zihnimize yeni bir dil öğretmeye benzer. Yoga alıştırma gerektiren, incelik kazanılması ve deneyime dönüştürülmesi gereken bir disiplindir. Zihni dinginleştirip odaklayan, içsel bir anlayış ve farkındalık geliştirmeye yarayan güçlü, bütünsel bir dönüşüm aracıdır. Birçok rahatsızlık ve hastalığın nefes ve duruşlarla iyileştirilmesidir. Yoga fizyolojik gerçekliğe sıkıca bağlı olan bir öğretidir. Yoga teknikleri sayesinde her türlü rahatsızlık giderilebilir ve önlenir. Düzenli uygulama ile baş, boyun, sırt, bel ve eklem ağrılarını ortadan kaldırmaktadır. Ciddi rahatsızlıklarda Yoga, kişide büyük ölçüde rahatlama yaratır. Kişi hastalığın yarattığı stresle daha kolay başedebilir.

yoga-ek.jpeg

Yoga bir tek asana (duruş/poz) değildir.

Doğru rahatlama,

Doğru egzersiz,

Doğru beslenme,

Pozitif düşünce ve Meditasyon ile

kişinin hayatına girer ve dönüşüme uğratır.

Herkesin yapabileceği bir şeydir. Yogayı yaşlı, kilolu, bedensel esneklik ve sağlık durumu ne olursa olsun her insan yapabilir.

 

~

 

Kronik hastalıklardan kurtulmak ve stresin yarattığı artrit (dokunun kemikleşmesi), obezite, kalp rahatsızlıklarını, madde bağımlılığı, el-bilek rahatsızlıkları, sinir sorunları, baş ağrısı gibi rahatsızlıkları ortadan kaldırır.

 

Yoga teknikleri sağlıksız bedenin sağlam bir vücuda, rahatsız bir zihnin dingin bir zihne, telaşlı hisleri huzurlu duygulara dönüştürür. Zihin dinginleşip odaklanır, farkındalık gelişir, içsel anlayış ve sezgisel zeka tekamül eder. Zihin odaklandığında solunum, dolaşım ve sinir sistemi yavaşlar. Bu durum bedenin ve zihnin gevşemesine yol açar. Duygular sakinleşir, düşünce akımı yavaşlar ve gerçek ruhi benlik algılanır.

 

~

 

Yoga, kişinin kendi farkındalığının farkına vararak özünü tanımaya başlamasıdır. Uyanışa yolculuktur..

 

Yoga, kişinin akıl ve mantık yoluyla sırrına ulaşamadığı evrensel gerçeklere derin bir sezgi ve farklı bir algılama biçimiyle ulaşmasını sağlayan en doğal ve en etkin yollardan birisidir. Yoga ile kişi üstün bir bilinç haline ulaşarak Öz Benliğiyle ilişki kurabilir.

 

~

 

Yoga en kadim ve bütünsel sağlık sistemidir. Çünkü hem beden hem zihin hem de ruhun üzerine yoğunlaşır. Yoga teknikleri sayesinde birey bedeni ve zihniyle bağ kurar ve ruhunu keşfeder. Bütünlüğe kavuşur. Fiziksel benliğinin rahatsız edici etkilerinden kurtulur ve ruhi benliğini yakından tanır.

 

~

 

Benimle yoga derslerinde buluşmak isteyen tüm ruhları bekliyorum..

 

Pandemi sürecinde dersler zoom programı üzerinden yapılacaktır.

 

~

Grup yoga ders ücreti 200 tl'dir

 

Bireysel yoga ders ücreti 350 TL'dir

 

~

 

Eğitim alanlarım;

 

Yetişkin Yogası

Hamile yogası

Yüz Yogası

 

İleri Yaş Yogası

 

Ofis Yogası

 

Engelli Yogası

ag3.jpeg